BLOG

Termomodernizacja w firmie

Autor: Adrian Nowak
Modernizacja każdego rodzaju, czyli unowocześnienie prowadzonej działalności, to zmiany przynoszące długofalowe korzyści. Wśród zalet termomodernizacji, polegającej także na wymianie oświetlenia, poza oszczędzeniem energii w firmie, można wymienić parę czynników. Jest to m.in. poprawa samopoczucia pracowników poprzez odpowiednie dostosowanie światła w budynkach i magazynach oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Niestety, zdarza się, że zaplanowana modernizacja przewyższa możliwości finansowe firmy. Rozwiązaniem jest wykonanie modernizacji energetycznej w modelu ESCO. Co to oznacza i jak można skorzystać z tej opcji?

Co to jest formuła ESCO?

ESCO to z angielskiego Energy Saving Company, czyli firma oszczędzająca energię. Przedsiębiorstwa w formule ESCO Polska realizują usługi w zakresie zarządzania zasobami energetycznymi, wpływając na ich lepszą optymalizację i poprawę efektywności.

Ich działanie bazuje na zasadzie kontraktów wykonawczych i wykonywaniu kompleksowych usług wdrażania energooszczędnych rozwiązań u klientów, których ważnym elementem jest udzielenie gwarancji na to, że projekt termomodernizacji budynku przyczyni się do oszczędzania energii w firmie.

Kto może skorzystać z ESCO?

Z działań zwiększających efektywność energetyczną mogą skorzystać klienci biznesowi, bez względu na reprezentowaną branżę, zarówno działające w sektorze prywatnym (przedsiębiorstwa), jak i publicznym (urzędy, starostwa, szkoły, szpitale itp.). Ulga podatkowa na termomodernizację skierowana jest do osób fizycznych, natomiast wsparcie ESCO do klientów biznesowych.

Jak skorzystać z ESCO?

Najszybszą drogą do skorzystania z finansowania ESCO jest kontakt z odpowiednią firmą, która przeprowadzi modernizację. Koszty termomodernizacji ponosi wtedy inwestor. W trakcie trwania kontraktu poniesiona kwota zostaje zwracana na podstawie oszczędności uzyskanych dzięki przeprowadzonej modernizacji. W praktyce przedsiębiorstwo płaci tyle samo, co wcześniej, do momentu, aż dzięki zaoszczędzonej różnicy opłacony zostanie zwrot dla firmy przeprowadzającej modernizację. Wsparcie ESCO jest opłacalne dla obu stron. Klient zyskuje nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, jednocześnie nie ponosząc ryzyka inwestycyjnego. Dodatkowo może skorzystać z przeprowadzenie modernizacji, nawet kiedy przekracza to możliwości finansowe przedsiębiorstwa.

Oszczędzanie energii w firmie poprzez wymianę oświetlenia

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w termomodernizacji polegającej na wymianie oświetlenia. Skutecznie pomagamy w uzyskaniu dofinansowania na realizację zamierzonych działań. Jesteśmy biegli w przepisach prawnych, sprawnie przeprowadzamy przez wszystkie formalności. Po nawiązaniu współpracy gwarantujemy wykonanie kompleksowej analizy systemu energetycznego, a następnie, bazując na wynikach audytu, zaproponowanie konkretnego projektu wykonania wymiany oświetlenia. Rekomendowane działania pomogą zmniejszyć zużycie energii i przyczynią się do powstania znacznych oszczędności, np. dzięki uldze podatkowej na termomodernizację, a tym samym zwiększenia dochodu. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu dostosowaniu oświetlenia, wzrośnie zadowolenie i efektywność pracowników, a także pozytywnie wpłynie to na środowisko naturalne.

Formuła ESCO od LUXMAT

O naszej renomie świadczą pozytywne opinie klientów, którzy zdecydowali się na modernizację oświetlenia w swoich przedsiębiorstwach i instytucjach. Dzięki najwyższej jakości świadczonych przez nas usług i wykorzystywanej technologii gwarantujemy zadowolenie najbardziej wymagających klientów i konkretne efekty, wpływające na wzrost oszczędzania energii w firmie. Przeprowadzona modernizacja wpływa też pozytywnie na wizerunek firmy, jako dbającej o samopoczucie pracowników oraz stosującej ekologiczne rozwiązania ESCO. W ramach prowadzonej działalności oferujemy następujące usługi: audyty, szkolenia i usługi energetyczne, w tym kompleksowe pomiary, automatyzację oraz wymianę oświetlenia. Proponowane przez nas rozwiązania termomodernizacji budynku, skierowane do klientów biznesowych, znacząco wpływają na oszczędzanie energii w firmie.